Dell Alienware AW3423DW – 34 Inch QHD / QD-OLED / 175Hz / G-SYNC ULTIMATE / Curved – Gaming Monitor
Giá Tân Doanh: Liên hệ
  • Tình trạng: Mới 100%
  • Bảo hành: 36 Tháng
  • Xuất xứ: Chính hãng
  • Thương hiệu: Dell
  • Giá trên đã bao gồm VAT.
Mã: S-AW3423DW Danh mục: Thẻ: , ,
Thông tin Sản Phẩm
Màn hình Dell Alienware AW3423DW là màn hình cong sở hữu kích thước 34 inch, tiện lợi và phù hợp với mọi không gian chơi game. Alienware là dòng sản phẩm chuyên game cao cấp của nhà Dell, tất nhiên nó sẽ được trang bị nhiều tính năng nổi trội để phục vụ nhu cầu chơi game của những game thủ chuyên nghiệp.
Trải nghiệm chơi game cực mượt mà
Dell Alienware AW3423DW được mệnh danh là một trong những màn hình gaming đáng mua nhất hiện tại khi sở hữu tần số quét 175Hz. Bạn sẽ đón đầu trước mọi hành động của đối thủ trên game, dẫn đầu mọi trận đánh và tận hưởng những phút giây combat cực gây cấn.
Trang bị NVIDIA G-sync Ultimate
Hình ảnh hiển thị chất lượng
Thiết kế Dell Alienware AW3423DW hiện đại
General
Display Type Quantum Dot OLED
Diagonal Size 34.18″
Curved Screen Yes (1800R)
Adaptive-Sync Technology NVIDIA® G-SYNC® ULTIMATE
Built-in Devices USB 3.2 Gen 1 hub
Aspect Ratio 21:9
Native Resolution 3440 x 1440 (DisplayPort: 175 Hz, HDMI: 100 Hz)
Pixel Pitch 0.23 mm
Pixel Per Inch 110
Brightness 250 cd/m2 (typical) ; 1000 cd/m2 (peak)
Contrast Ratio 1M: 1 (typical)
Color Support 1.07 billion colors (1.07B upto 144Hz, 16.7M at 175Hz)
Color Gamut 149% sRGB (CIE 1931), 99.3% DCI-P3
Response Time 0.1ms gray-to-gray
Horizontal Viewing Angle 178
Vertical Viewing Angle 178
Screen Coating Anti-glare
Dimensions (WxDxH) – with stand 81.525 cm x 30.571 cm x 41.557 cm – with stand (lowest position)
Connectivity
Interfaces 2 x HDMI (ver 2.0)
1 x DP (ver 1.4)
2 x SuperSpeed USB 5 Gbps (USB 3.2 Gen1) downstream port [Front bottom, one with BC1.2 charging capability at 2A (max)] 2 x SuperSpeed USB 5 Gbps (USB 3.2 Gen1) downstream port (rear)
1 X SuperSpeed USB 5 Gbps (USB 3.2 Gen1) upstream port (rear)
1X Audio line-out port (rear)
1 x Headphone-out port (bottom)
Mechanical
Display Position Adjustments Height, swivel, tilt, Slant
Tilt Angle -5° to 21°
Swivel Angle -20°to 20°
Height Adjustment 110 mm
VESA Mounting Interface 100 x 100 mm
Miscellaneous
Cables Included 1 x DisplayPort (DP to DP) cable
1 x Mini-DisplayPort (mDP to DP) cable
1X HDMI Cable
1 X USB 3.2 Gen1 (5 Gbps) upstream cable
Compliant Standards RoHS, Arsenic-free glass and mercury-free for the panel only
Power
Input Voltage AC 100-240 V (50/60 Hz)
Power Consumption (On mode) 42.3 W
Power Consumption (Max) 200 Watt
Power Consumption Stand by 0.5 Watt
Power Consumption (Off Mode) 0.3 Watt
On / Off Switch Yes
Dimensions & Weight
Without stand – width: 81.525 cm – depth: 13.711 cm – height: 36.415 cm – weight: 6.92 kg
Shipping Weight 15.9 kg
Manufacturer Warranty
Service & Support Limited warranty – 3 years – response time: next business day
Environmental Parameters
Min Operating Temperature 0 °C
Max Operating Temperature 40 °C
Humidity Range Operating 10 – 90% (non-condensing)
Đánh giá ngay
Đánh giá Dell Alienware AW3423DW – 34 Inch QHD / QD-OLED / 175Hz / G-SYNC ULTIMATE / Curved – Gaming Monitor