Gigabyte MO27Q28G – 27 inch QHD QD-OLED | 280Hz | 0.03ms | USB Type-C | Gaming Monitor
Giá Tân Doanh: 16,400,000
  • Tình trạng: Mới 100%
  • Bảo hành: 36 Tháng
  • Xuất xứ: Chính hãng
  • Thương hiệu: Gigabyte
  • Giá trên đã bao gồm VAT.
Thông tin Sản Phẩm
Panel Size (diagonal) 27″ WOLED
Display Viewing Area (HxV) 586.75 x 330.05 mm
Panel Backlight/ Type WOLED
Display Surface(non-glare/ glare) Anti-Reflection
Color Saturation 99.5% DCI-P3, 84% BT2020
True Resolution 2560 x 1440 (QHD)
Pixel Pitch 0.2292(H) x 0.2292(V) mm
Brightness 335 cd/m2 (Typ, SDR APL 100%); 1500 cd/m2 (Typ, HDR APL 1.5%)
Contrast Ratio 1.5M:1
Viewing Angle 178°(H)/178°(V)
Display Colors 10bit (1.07B)
Response Time 0.03ms GTG
Refresh Rate 280Hz
HDR VESA DisplayHDR True Black 500
Flicker-free Yes
Factory Calibration Yes, △E< 2
Connectivity 2 x HDMI 2.1
1 x Displayport 1.4
1 x USB Type-C (Alternate Mode; Upstream port; Power Delivery up to 18W)
2 x USB 3.2 Downstream ports
1 x USB 3.2 Upstream port
1 x Earphone Jack
Speaker
5W x 2
Power Type Adapter
Power Consumption 35W**
Power Saving Mode <0.5W
Power Off Mode <0.3W
Voltage AC 100-240V ~ 50/60Hz
Tilt(angle) -5°~+15°
Swivel(angle) ±15°
Pivot(angle/direction) -0°~+90°
Height Adjustment (mm) 130mm
VESA Wall Mounting(mm) 100 x 100mm
Kensington lock Yes
Phys. Dimension with Stand(WxHxD) 604.4*526.5*187.5 mm
Phys. Dimension w/o stand  (WxHxD) 604.4*350.2*54.4 mm
Box Dimension (WxHxD) 795*131*475 mm
Net Weight with stand (Esti.) 6 kg
Net Weight without stand (Esti.) 4.05 kg
Gross Weight (Esti.) 8.75 kg
**The test condition follows CEC standards.
Đánh giá ngay
Đánh giá Gigabyte MO27Q28G – 27 inch QHD QD-OLED | 280Hz | 0.03ms | USB Type-C | Gaming Monitor