LG 27GP95R-B – 27 inch 4K UHD IPS | 144Hz | 1ms | Freesync | Chuyên Game
Giá Tân Doanh: 18,990,000
  • Tình trạng: Mới 100%
  • Bảo hành: 24 Tháng
  • Xuất xứ: Chính hãng
  • Thương hiệu: LG
  • Giá bán đã bao gồm VAT.
Hết hàng
Thông tin Sản Phẩm
PICTURE QUALITY Size (Inch) 27
Size (cm) 68.47
Resolution 3840 x 2160
Panel Type Nano IPS
Pixel Pitch 0.1554 x 0.1554 mm
Brightness (Min.) 360 cd/m²
Brightness (Typ.) 400 cd/m²
Color Gamut (Min.) DCI-P3 90% (CIE1976)
Color Gamut (Typ.) DCI-P3 98% (CIE1976)
Color Depth (Number of Colors) 1.07B
Contrast Ratio (Min.) 700:1
Contrast Ratio (Typ.) 1000:1
Response Time 1ms (GtG at Faster)
Viewing Angle (CR≥10) 178º(R/L), 178º(U/D)
Refresh Rate 144Hz
Aspect Ratio 16:9
Surface Treatment Anti-Glare
FEATURES Flicker safe Yes
Reader Mode Yes
NVIDIA G-Sync™ G-SYNC Compatible
AMD FreeSync™ Yes(Premium)
FreeSync (Low Frame Conpensation) Yes
Black Stabilizer Yes
Dynamic Action Sync Yes
Crosshair Yes
Smart Energy Saving Yes
HDR HDR 10 Yes
HDR Effect Yes
VESA DisplayHDR™ DisplayHDR™ 600
COLOR & CALIBRATION Nano IPS™ Technology Yes
Wide Color Gamut Yes
Color Calibrated Yes
HW Calibration Yes
SOFTWARE APPLICATION True Color Pro Yes
OnScreen Control (LG Screen Manager)
Yes
LG UltraGear™ Control Center
Yes
CONNECTIVITY HDMI Yes (2ea)
HDMI (Max. Resolution at Hz) 3840 x 2160@120Hz
HDMI (HDCP Version) 2.2
DisplayPort Yes (1ea)
DP Version 1.4
DP (Max. Resolution at Hz) 3840 x 2160 10bit @ 95Hz, 3840 x 2160 8bit @ 120Hz (DSC Off),3840 x 2160 10bit @ 144Hz (DSC On), 3840 x 2160 10bit @ 160Hz (O/C, DSC On)
DP (HDCP Version) 2.2
USB Upstream Port Yes(1ea/ver3.0)
USB Downstream Port Yes(2ea/ver3.0)
Headphone Out Yes
POWER Type External Power (Adapter)
Power (Adapter)AC Input 100-240Vac, 50/60Hz
Power Consumption (Typ.) 65W
Power Consumption (Max.) 95W
Power Consumption (Sleep Mode) Less than 0.5W
Power Consumption (DC Off) Less than 0.3W
MECHANICAL Display Position Adjustments Tilt/Height/Pivot
Wall Mountable 100 x 100 mm
DIMENSIONS/WEIGHTS Dimension with Stand (W x H x D) 609.2 x 574.7 x 291.2 mm (up)/609.2 x 464.7 x 291.2 mm (down)
Dimension without Stand (W x H x D) 609.2 x 352.9 x 54.3 mm
Dimension in Shiping (W x H x D) 735 x 200 x 522 mm
Weight with Stand 7.9Kg
Weight without Stand 5.7Kg
Weight in Shipping 11.5Kg
CABINET/ACCESSORIES HDMI Yes
Display Port Yes
Đánh giá ngay
Đánh giá LG 27GP95R-B – 27 inch 4K UHD IPS | 144Hz | 1ms | Freesync | Chuyên Game