LG 29WQ500-B – 29 inch UWHD IPS | 100Hz | AMD FreeSync | HDR10 | Gaming Monitor
Giá Tân Doanh: 5,190,000
  • Tình trạng: Mới 100%
  • Bảo hành: 24 Tháng
  • Xuất xứ: Chính hãng
  • Thương hiệu: LG
Thông tin Sản Phẩm
DISPLAY
Aspect Ratio: 21:9
Brightness: 250cd (Typ.)/200cd (Min.)
Color Depth (Number of Colors): 167
Color Gamut (Typ.): sRGB 99% (CIE1931)
Contrast Ratio: 1000:1 (Typ.),700:1 (Min.)
Display Type: IPS
Pixel Pitch (mm): 0.2626 x 0.2628 mm
Refresh Rate: 100hz
Resolution: 2560 x 1080
Response Time (GTG): 5ms (GtG at Faster)
Screen Size: 29″
Viewing Angle: 178˚(R/L), 178˚(U/D)
FEATURES
Adaptive Sync: AMD FreeSync™
Auto Input Switch: Yes
Black Stabilizer®: Yes
Color Calibrated: Yes
Color Weakness Mode: Yes
Crosshair®: Yes
Dual Controller: Yes
Dynamic Action Sync®: Yes
Flicker Safe: Yes
HDR (High Dynamic Range): Yes
HDR Effect: Yes
OnScreen Control (OSC): Yes
Reader Mode: Yes
Smart Energy Saving: Yes
Super Resolution+: Yes
INPUT/OUTPUT DisplayPort: Yes
HDMI: Yes
Headphone Out: Yes
SOUND
Speaker: Yes
POWER
DC Off (Max): Less than 0.3W
Input: 100-240 Vac, 50/60 Hz
Power Consumption (Energy Star): 13.41 W
Power Consumption (Max.): 22 W
Power Consumption (Typ.): 21 W
Power Save/Sleep Mode (Max): Less than 0.3W
Type: External Power (Adapter)
STAND Display Position Adjustments: Tilt
Wall mount size (mm): 100 x 100 mm
DIMENSIONS/WEIGHT
Shipping Dimensions (WxHxD): 32.4″ x 16.3″ x 6.3″
Shipping Weight: 14.9 lbs
With Stand (WxHxD): 27.1″ x 161″ x 8.8″
With Stand Weight: 9.9 lbs
Without Stand (WxHxD): 27.1″ x 12.3″ x 1.8″
Without Stand Weight: 8.8 lbs
Đánh giá ngay
Đánh giá LG 29WQ500-B – 29 inch UWHD IPS | 100Hz | AMD FreeSync | HDR10 | Gaming Monitor