LG UltraGear 24GN60R-B – 24 inch FHD IPS | 144Hz | 1ms | Freesync | Chuyên Game
Giá Tân Doanh: Liên hệ
  • Tình trạng: Mới 100%
  • Bảo hành: 24 Tháng
  • Xuất xứ: Chính hãng
  • Thương hiệu: LG
  • Giá bán đã bao gồm VAT.
  • Màn hình 24inch Full HD tấm nền IPS, chân đế với thiết kế hiện đại
  • Tần số quét tuyệt vời lên tới 144Hz cùng tốc độ phản hồi 1ms giúp trải nghiệm sử dụng hầu như không có độ trễ
Thông tin Sản Phẩm
PICTURE QUALITY Screen Size 23.8″
Display Type IPS
Response Time (GTG) 1ms
Refresh Rate 144Hz
Aspect Ratio 16:9
Resolution 1920 x 1080
Color Depth (Number of Colors) 16.7M
Color Gamut (Typ.) sRGB 99% (CIE1931)
Pixel Pitch (mm) 0.2058 x 0.2058 mm
Brightness 300 cd/m² (typ) / 240 cd/m² (Min)
Contrast Ratio 1000:1 (typ), Mega
Viewing Angle 178º (R/L), 178º (U/D)
Surface Treatment Anti-Glare
SPECIAL FEATURES Adaptive Sync AMD FreeSync™ Premium
Black Stabilizer : Yes
Dynamic Action Sync : Yes
Crosshair : Yes
Flicker Safe Yes
Smart Energy Saving Yes
Reader Mode Yes
Color Calibrated Yes
On Screen Control (OSC) : Yes
HDR (High Dynamic Range) Yes (HDR10)
HDR Effect Yes
Auto Input Switch Yes
FPS Counter Yes
FreeSync (Low Frame Compensation) Yes
Motion Blur Reduction Technology Yes
User Define Key Yes
SW APPLICATION Dual Controller Yes
OnScreen Control (LG Screen Manager) Yes
INPUTS/OUTPUTS: HDMI Yes x 1
DisplayPort Yes x 1
Headphone out Yes
POWER Type External Power (Adapter)
Power (Adapter)AC Input 100-240Vac, 50/60Hz
Power Consumption (Typ.) 28W
Power Consumption (Max.) 30.2W
Power Consumption (Sleep Mode) Less than 0.5W
Power Consumption (DC Off) Less than 0.3W
MECHANICAL Display Position Adjustments Tilt/Height/Swivel/Pivot
Wall Mountable 100 x 100 mm
DIMENSIONS/WEIGHTS Dimension with Stand (W x H x D) 21.3″ x 16.1″ x 7.1″
Dimension without Stand (W x H x D) 21.3″ x 12.8″ x 1.7″
Dimension in Shiping (W x H x D) 23.7″ x 15.1 x 5.1″
Weight with Stand 8.6 lbs
Weight without Stand 7.7 lbs
Weight in Shipping 11.5 lbs
CABINET/ACCESSORIES HDMI Yes
Đánh giá ngay
Đánh giá LG UltraGear 24GN60R-B – 24 inch FHD IPS | 144Hz | 1ms | Freesync | Chuyên Game